8157-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Symaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Symaskiner inkl. Reparation & Service
Referensnummer: 017/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42715000 Symaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar successiva leveranser av symaskiner samt återkommande service och reparationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen