Kort beskrivning
Uppdraget omfattar det arbete som fordras för att genomföra en fullgod revision i SRV AB samt sakkunnigt biträde till lekmannarevisorer. Aktiebolags- och Revisorslagens krav på granskning av all verksamhet som bedrivs av SRV AB ska uppfyllas och revision ska ske i enlighet med god revisionssed. Följande moment ska ingå i revisionsarbetet:
2. Granskning av årsredovisning och räkenskaper med tillhörande noter