815889-2025 - Resultat
Sverige – Byggkonsulttjänster – Tekniska konsulter - Byggledning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Byggledning
Beskrivning: Ramavtal för tekniska konsulttjänster inom byggledning. Syftet är att tillgodose Samhällsbyggnadskontorets behov av teknisk kompetens inom byggledning.
Intern identifierare: KS/2025:449
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000