2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern remiss/RFI - Arbets- och skyddskläder samt skyddsutrustning och skor
Beskrivning: Eskilstuna Strängnäs Energi och Miljö AB publicerar ett utkast med delar av upphandlingsdokumentet, preliminärt upphandlingsdokument, för extern remiss. Annonsen innefattar också RFI, Request for information, en önskan om att erhålla viss information från möjliga leverantörer. Det är inte en upphandling utan endast inhämtande av information.
Intern identifierare: UH 25-27 Extern remiss/RFI
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör