815943-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Laser Litographpy System
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLaser Litographpy System
BeskrivningChalmers' MC2 Nanotech Laboratory is procuring a Laser Lithography System capable of high throughput with options for thick as well as negative photoresists and backside alignment.
Intern identifierareC 2025-1445
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGeneral requirements
Intern identifierare1824206-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTenderer's suitability
Intern identifierare1824207-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelEuropean Single Procurement Document
Intern identifierare1830660-2