2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontrastinjektorer MR 2025
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för kontrastinjektorer MR för Region Västernorrland med tillhörande förbrukning, tillbehör och reservdelar i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108457:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33696000 Reagens och kontrastmedel, 33696800 Kontrastmedel
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Service- och underhållsavtal, teknisk utbildning, återköp