81606-2024 - Resultat
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Ramavtal Fordon
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Fordon
BeskrivningHylte Kommun och Bostadsstiftelsen Hyltebostäder avser att upphandla ramavtal för Fordon. Upphandlingen omfattar nya personbilar och lätta transportfordon upp till 3,5 ton. Så som Kombi, sedan, SUV, lätt lastbil, skåpbil, minibuss m.m.
Intern identifierare2023 KS0323
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHylte kommun upphandlingsmall
BeskrivningRamavtal med fordonsleverantörer
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPersonbilar
BeskrivningRamavtal med fordonsförsäljare för personbilar
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelTransportfordon
BeskrivningRamavtal med fordonsförsäljare för transportfordon