See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal inventeringar naturvård
Beskrivning: Ramavtal avseende inventeringar, utredningar, analyser och underlag inom naturvårds-och friluftlivsområdet eller kopplade till naturvård och friluftsliv samt arbete med texter.
Intern identifierare: 58125-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del (1)
Intern identifierare: 1815259-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde A - Inventeringar av arter och naturtyper, inom huvudsakligen det terrestra naturvårdsområdet
Beskrivning: Inventeringar av arter och naturtyper, inom huvudsakligen det terrestra naturvårdsområdet
Intern identifierare: 1818119-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde B - Naturvärdesinventering, utredningar, analyser eller annat underlag kopplade till skydd, skötsel eller restaurering av värdefull natur inom huvudsakligen det terrestra naturvårdsområdet
Beskrivning: Naturvärdesinventering, utredningar, analyser eller annat underlag kopplade till skydd, skötsel eller restaurering av värdefull natur inom huvudsakligen det terrestra naturvårdsområdet
Intern identifierare: 1818120-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde C - Inventeringar, utredningar, analyser och underlag inom främst friluftslivsområdet
Beskrivning: Inventeringar, utredningar, analyser och underlag inom främst friluftslivsområdet
Intern identifierare: 1818121-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde D - Framtagande, bearbetning och granskning av informationstexter och tillhörande illustrerande fotografier kopplade till natur och friluftsliv.
Beskrivning: Framtagande, bearbetning och granskning av informationstexter och tillhörande illustrerande fotografier kopplade till natur och friluftsliv
Intern identifierare: 1818125-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Delområde E - Inventeringar och utredningar i samband med biotopkartering av limniska miljöer
Beskrivning: Inventeringar och utredningar i samband med biotopkartering av limniska miljöer
Intern identifierare: 1818126-5