2. Förfarande
Förfarande
Titel: Köp av dagligvaror - i fysisk butik och webbutik med leverans till anvisad plats
Beskrivning: Norrköpings kommun, upphandlings- och inköpsenheten, inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av: Köp av dagligvaror i fysisk butik och webbutik med leverans till anvisad plats. Syftet med ramavtalet är att säkerställa en leveranssäker, kostnadseffektiv och kvalitativ försörjning av dagligvaror till kommunens verksamheter. Ramavtalet ska tillhandahålla en helhetslösning som möjliggör digital beställning via webbutik med leverans till anvisad plats eller hämtning i butik, samt kompletterande köp i fysisk butik. Lösningen ska vara flexibel och anpassad efter verksamheternas behov samt stödja en effektiv inköpsprocess som minskar den administrativa hanteringen och därigenom frigör resurser till kärnverksamheten. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning samt bevakning av pågående och kommande upphandlingar är en kostnadsfri tjänst via kommunens upphandlingsverktyg www.e-Avrop.com.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122691:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror