2. Förfarande
Förfarande
Titel: Absorptionskylmaskiner till Polvägen i Västerås
Beskrivning: Denna prekvalificering avser inköp av två (2) kompletta absorptionskylmaskiner med tillhörande styrsystem för levererad utrustning. Kylmaskinerna kommer att producera kyla för Mälarenergis fjärrkylsystem, Finnslätten Västerås.
Intern identifierare: 2023/59
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000