816290-2025 - Resultat
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Omhändertagande av farligt avfall
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmhändertagande av farligt avfall
BeskrivningRamavtal avseende omhändertagande av farligt avfall, transport och behandling av farligt avfall inkl. lastbärare och emballage från Beställarnas anläggningar för: Sydskånes avfallsaktiebolag, SYSAV, SYSAV Industri AB, Vafabmiljö kommunalförbund, Tekniska verken i Linköping AB (publ) och SRV Återvinning AB
Intern identifierare2024-103
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000