Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedelsautomater med integrerat webbaserat administrationssystem
Referensnummer: ON 2021/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunens behov av läkemedelsautomater med integrerat webbaserat administrationssystem. Systemet ska kunna hantera administration av automaten inklusive kund och personal information.
Upphandlingen beräknas omfatta 50 - 70 stycken automater under avtalstiden. Automaterna ska leasas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 42933000 Varuautomater, 42968000 Automater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen