Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elevregistersystem
Referensnummer: 22/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Herrljunga kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende ett elevregistersystem till förskola, Fritidshem, Grundskola och Gymnasieskola i Herrljunga Kommun.
Syftet med denna upphandlingen är att teckna avtal med en (1) leverantör som kan tillhandahålla en funktionell och användarvänlig systemlösning på ett kostnadseffektivt sätt.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara köparen tillhanda senast
2022-11-07 23:59
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48190000 Programvara för undervisning, 48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen