2. Förfarande
Förfarande
Titel: CAD-konsult, insatsplaner
Beskrivning: Upphandlingen gäller ett fyraårigt ramavtal med en (1) CAD-konsult för insatsplaner. Beställaren garanterar ingen volym, men uppskattar uppdraget till i genomsnitt 2 - 3 arbetsdagar i veckan.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115164:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd