2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Renrum cytostatikaberedning och radiofarmakaberedning, Västerås Akutsjukhus
Beskrivning: Request for information (RFI) och marknadsundersökning. En RFI är ett sätt för upphandlingens referensgrupp att samla information om möjliga lösningar och kravställningsmodeller inom ett eller flera områden inför ett framtagande av upphandlingsunderlag. Omfattning av upphandling: Renrum för cytostatikaberedning och ett renrum för radiofarmakaberedning vilket ska installeras i Nytt Akutsjukhus Västerås (NAV) etapp 2. Beställaren önskar att entreprenörer inkommer med synpunkter, se frågor från beställare..
Intern identifierare: 25/117
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader