2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bränsle till Askö
Beskrivning: Denna upphandling avser främst drivmedelsleveranser till Askölaboratoriets fartyg och båtar vid hemmahamnen i Uttervik, Trosa. Leveranser ska dock kunna ske till hela Sveriges östersjökust inklusive Gotland. Drivmedel kommer att avropas då Stockholms universitet har behov och någon viss volym kan inte garanteras.
Intern identifierare: SU-484-0032-25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09111300 Fossila bränslen
Ytterligare klassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09110000 Fasta bränslen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Bränsle till Askö