81716-2019 - ResultatSverige-Karlstad: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medieträning för talespersoner och Train the trainer för kommunikatörer
Referensnummer: 18/64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal enligt nedan:
— Teoretisk grundutbildning för medarbetare och insatspersonal,
— Praktisk grundträning för talespersoner,
— Heldagsutbildning för talespersoner med både teoretisk grundutbildning och praktisk grundträning (är en sammanslagning av tjänsterna ”Teoretisk grundutbildning för medarbetare och insatspersonal” och ”Praktisk grundträning för talespersoner”),
— Avancerad träning för talespersoner,
— Train the trainer-kurs för kommunikatörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen