2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bodetablering Skogome
Beskrivning: Uppställning och hyra av bodar vid byggnation Skogome. Upphandlingen avser bodar för yrkesarebtare och tjänstemän vid byggnation av Skogomeanstalten. Antalet bodar bedöms vara maximalt cirka 140 st när behovet är som störst.
Intern identifierare: SPF2025-086
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Upphandlingen är föranledd av att tidigare leverantör har gått i konkurs.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Uppställning och hyra av bodar vid byggnation Skogome
Intern identifierare: Bodetablering Skogome