81721-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster 2019-2021
Referensnummer: 2.2-4328-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SiS bjuder in till anbudsgivning gällande rekryteringstjänster av personal till våra institutioner. Sis har behov av hjälp i rekryteringsarbete av flera olika yrkesgrupper till institutionsvården i samband med att myndigheten bygger ut kapaciteten under åren 2019-2021. Behovet avser både styckerekryteringar och mängdrekryteringar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen