Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Validerings- och utbildningsinsatser med inriktning mot behandlingsassistent 2019-2021
Referensnummer: 2.2-3407-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
SiS inbjuder till anbudsgivning gällande - Utbildning innehållande validering av reell kompetens och kompletterande studier för behandlingsassistenter inom SiS enligt nedanstående instruktioner och bifogade bilagor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
NORR
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80340000 Speciella undervisningstjänster, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mellan
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning
Söder
Del nr: 3