Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter för Ekosystemtjänstanalyser
Referensnummer: TK 18.128
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för konsulter avseende ekosystemtjänstanalyser. Uppdragen är av varierande art och storlek. Kommunen beräknar att anta anbud från 2-3 leverantörer. För vidare information om upphandlingen, se upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71420000 Landskapsarkitektur, 90712000 Miljöplanering, 90713000 Miljörådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser ramavtal för konsulter avseende ekosystemtjänstanalyser. Uppdragen är av varierande art och storlek och blir en del av... Kommunen beräknar att anta anbud från 2-3 leverantörer. För vidare information om upphandlingen, se upphandlingsdokumenten.