8175-2022 - ResultatSverige-Lund: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av transporttjänster
Referensnummer: 21/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Transporttjänster med lastbil, främst
borttransport av trädgårdsavfall och grovavfall.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen