817715-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Oxygenkoncentratorer portabla/stationära
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelOxygenkoncentratorer portabla/stationära
BeskrivningOxygenkoncentratorer (syrgaskoncentratorer) för användning i hem-, vård- och omsorgsmiljö. Förväntas täcka VGR:s behov av oxygenkoncentratorer för vuxna och barn. Upphandlingen omfattar oxygenkoncentratorer gällande stationära, portabla och släpbara modeller inklusive förbrukningsmaterial, tillbehör och reservdelar samt förbrukningsmaterial, tillbehör och reservdelar till befintligt sortiment inom Västra Götalandsregionen.
Intern identifierareRS 2025-00043
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000