81774-2022 - ResultatSverige-Vänersborg: Kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial 2021
Referensnummer: D.nr: 2021/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsförfarande
Öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling med förändringar och tillägg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22850000 Pärmar och tillbehör till dessa, 22852000 Mappar, 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30192100 Radergummin, 30192121 Kulspetspennor, 30192130 Blyertspennor, 37822100 Färgpennor, 39292500 Linjaler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen