8183-2021 - ÄndringSverige-Angered: Rörledningar för dricksvatten
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pe-rör/slang och delar 2021 – 2023.
Referensnummer: 20/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44162500 Rörledningar för dricksvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Förfrågan avser ramavtal gällande Kretslopp och vattens behov av Pe-rör/slang och delar i dimension 16 – 710 mm för perioden 2021 -2023 med möjlighet till förlängning. Årsvolymen uppskattas till cirka 14,000 meter rör/slang och 1500 delar per år, till ett värde av fyra (4) Mkr på årsbasis.