818334-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för bullerkontroll – Tekniska konsulter - Akustik och buller, byggnad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - Akustik och buller, byggnad
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal avseende tekniska konsulttjänster inom akustik och buller för fastighetsägare och byggnader.
Intern identifierare565/24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll
Ytterligare klassificering (cpv): 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTekniska konsulter - Akustik och buller, byggnad