818379-2025 - Resultat
Sverige – Tolktjänster – Teckentolk 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeckentolk 2025
BeskrivningUpphandlingen omfattar teckentolktjänster för Karlstads universitet. Tolktjänsten omfattar normalt två samtidiga tolkar och det idag beräknade behovet är ca 25 timmar per vecka
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116832:Lot:1