See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster inom vård och omsorg
Beskrivning: Uppdraget avser leverans av bemanningstjänster (uthyrning av personal) inom området för vård och omsorg. Upphandlingen är indelad i tre anbudsområden: Anbudsområde 1: Legitimerade sjuksköterskor Anbudsområde 2: Undersköterskor, Stödassistener och Boendestödjare Anbudsområde 3: Legitimerade sjuksköterskor psykiatri.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: PRIS - Legitimerad sjuksköterska
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95981:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: PRIS - Undersköterskor, Stödassistenter och Boendestödjare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95981:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: PRIS - Legitimerad sjuksköterska Psykiatri
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95981:Lot:3