818906-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Projekteringsledare, Stora projekt, Norrbotniabanan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjekteringsledare, Stora projekt, Norrbotniabanan
BeskrivningUppdraget är ett konsultuppdrag gällande projekteringsledare för Trafikverket i projekt Norrbotniabanan.
Intern identifierareKOM-419503
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareProjekteringsledare, Stora projekt, Norrbotniabanan