81906-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Tumba C
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTumba C
BeskrivningUpphandlingen omfattar entreprenadarbeten avseende området kring Tumba centrum som bl.a. ska rustas upp med en ny bussterminal, ny cirkulation, ny vändplan på Gröndalsvägen och förbättrade gång- och cykelbanor.
Intern identifierareSBN/2024:00567
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTumba C