819123-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reservkraftssystem – Ramavtal stationära och mobila reservkraftverk
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal stationära och mobila reservkraftverk
BeskrivningTingsryds kommun har behov av löpande avrop av reservkraftsaggretat, bland annat till kommunens fastighetsbestånd. Aggregaten kommer att avropas vid behov och i samband med detta lämnas i förekom-mande fall rambeskrivningar, andra bygghandlingar och tidplaner tas fram i dialog mellan leverantör och Beställare.
Intern identifierare25-032
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31682510 Reservkraftssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000