2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av verksamhetssystem för individ- och familjeomsorg
Beskrivning: Dessa uppgifter utgör inte underlag för anbud utan tjänar enbart för översiktlig orientering. Upphandlingen omfattar verksamhetsstödjande IT-tjänster för handläggning och dokumentation inom individ- och familjeomsorgen. Tjänsteleveransen omfattar driftsättning, integrationstjänster, verksamhetsinförande, drift, incidenthantering och utveckling samt utbildning av beställarnas personal.
Föregående meddelande: 012719-2023
Intern identifierare: VMKF-U 2023.105
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000