819256-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Gaser – Medicinska och tekniska gaser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMedicinska och tekniska gaser
BeskrivningUpphandlingen omfattar medicinska och tekniska gaser till Region Östergötlands verksamhet samt Linköpings Universitets verksamhet på Campus US. I upphandlingen ingår tank och flaskpaket till centralgas, samt flaskor inklusive specialgas.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24100000 Gaser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115771:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 24110000 Industrigaser, 24111500 Gaser för medicinskt bruk, 24111800 Flytande nitrogen