2. Förfarande
Förfarande
Titel: Närvärme Halltorp, Kalmar
Beskrivning: Leverans av värme till nya anstalten vid Halltorp inom Kalmar kommun. Prelimärt efterfårgas ca 4 MW. Avtalstiden är preliminärt 25 år med möjlighet till 10 års förlängning.
Intern identifierare: SPF2025-088
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09323000 Fjärrvärme
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Leverans av värme till anstalten vid Halltorp inom Kalmar kommun
Intern identifierare: Närvärme Halltorp, Kalmar
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Preliminärt 10 år