2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inrikes tankning flygdrivmedel
Beskrivning: Upphandlingens omfattning: Försvarsmaktens behöver ett ramavtal för att möjliggöra tankning av Jet A1 på civila flygplatser i Sverige. Vidare har Försvarsmakten behov av att, vid enstaka tillfällen, beställa Avgas100LL för farkoster som kräver denna produkt. Se Andbudsinfordan (Bilaga 1 – Anbudinfordran Inrikes tankning flygdrivmedel) för mer omfattande beskrivning av upphandlingens mål.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09131000 Flygfotogen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122812:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsdokumentation