819719-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Utdatatjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtdatatjänster
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Köparens och ovan angivna enheters behov av utdatatjänster. Detta innefattar produktion och distribution av fakturor samt andra dokument i både fysisk och elektronisk form. Utdatafilerna har normalt XML- eller PDF-format.
Intern identifierareUH 25-13
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48444100 Faktureringssystem, 48811000 System för elektronisk post, 64000000 Post- och telekommunikationstjänster, 64216120 Elektronisk post, 72512000 Dokumenthanteringstjänster, 79571000 Utskick, 79810000 Tryckning, 79999000 Skanning och fakturering, 79999200 Fakturering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000