81997-2019 - ÄndringSverige-Karlstad: Larmsystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetsskapande tjänster - Särskilt boende
Referensnummer: VON-2018-316
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Trygghetsskapande tjänster i särskilt boende. Tjänsteköp av internt trygghetslarm samt tillbehör/sensorer för kunder i särskilt boende enligt SoL