819981-2025 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll av utrustning i byggnader – Servicearbeten och mindre entreprenader- Hissar och Rulltrappor
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelServicearbeten och mindre entreprenader- Hissar och Rulltrappor
BeskrivningRamavtal gällande rulltrappor och hissar.
Intern identifierare028/24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 42419500 Delar till hissar, skophissar eller rulltrappor, 45313000 Installation av hissar och rulltrappor, 45313200 Installation av rulltrappor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelServicearbeten och mindre entreprenader - Generell del
BeskrivningRamavtal gällande rulltrappor och hissar samt service.
Intern identifierare028/24-0
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelServicearbeten och mindre entreprenader- Hissar.
Beskrivningramavtal gällande hissar och rulltrappor
Intern identifierare028/24-1
Huvudklassificering (cpv): 50750000 Underhåll av hissar
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelServicearbeten och mindre entreprenader - Rulltrappor
BeskrivningRamavtal gällande hissar och rulltrappor. Service.
Intern identifierare028/24-2