82000-2017 - ÄndringSverige-Vällingby: Byggnation av flerfamiljshus
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv. Sabbatsberg 18 nyproduktion flerbostadshus.
Referensnummer: 17/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211340 Byggnation av flerfamiljshus
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar att på totalentreprenad uppföra ett punkthus på fastigheten Sabbatsberg 18. Byggnaden innehåller 42 lägenheter, biutrymmen, tekniska utrymmen samt en lokal. Objektet är beläget på Tegnérgatan 62 i Stockholm.