2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service och nyinstallation av larm- och passagesystem
Beskrivning: Upphandling av ramavtal avseende successiva avrop av arbeten avseende service och nyinstallation av larm- och passagesystem.
Intern identifierare: KS 2024/0121
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 42961100 Passerkontrollsystem, 79711000 Larmövervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Ramavtal avseende löpande avrop av uppdrag gällande nyinstallation och utbyte av befintliga larm- och passagesystem samt service- och underhållsavtal för dessa installationer.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1. RCO - Mega
Beskrivning: Arbeten avseende RCO - Mega.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2. ARAS Security - NOX Systems
Beskrivning: Arbeten gällande ARAS Security - NOX
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3. ASSA Abloy - ARX
Beskrivning: Arbeten gällande ASSA Abloy - ARX
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 4. Vanderbilt Industries - Omnis
Beskrivning: Arbeten gällande Vanderbilt Industries - Omnis