See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för grus, sand, jord- och krossmaterial
Beskrivning: Uddevalla kommun avser att förnya sitt ramavtal gällande inköp och leverans av grus, sand, jord- och krossmaterial. Upphandlingen har två delområden: 1. Grus och kross 2. Sand och jord
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14212110 Grus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Grus och kross
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119219:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212400 Jord, 14212410 Matjord, 14200000 Sand och lera, 14211000 Sand, 14211100 Natursand, 14212210 Blandning av grus och sand, 14212200 Stenmaterial
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Jord och sand
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119219:Lot:2