820429-2025 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Specifik upphandling två strategiska resurser inom informationssäkerhet
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpecifik upphandling två strategiska resurser inom informationssäkerhet
BeskrivningEnheten Informationssäkerhet har behov av att stärka upp bemanningen för ordinarie linjeverksamhet. Resurserna ska ha viss specialkompetens och arbeta med arbetsuppgifter som arbetsleds av Beställaren och rör verksamhetsutveckling och förändringsarbete, t.ex. att delta i projekt, analysera behov av utvecklingsinsatser, föreslå strategiska förändringar i styrnings- och ledningsprocesser etc.
Intern identifierareRS 2025-1073
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste känneteckenDIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000