2. Förfarande
Förfarande
Titel: Telefonnummersättning
Beskrivning: Uppdraget omfattar telefonnummersättning av urval ingående i statistiska undersökningar. Urvalen består av privatpersoner och uppdraget omfattar: • Maskinell telefonnummersättning Upphandlingen avser endast svenska telefonnummer.
Intern identifierare: SCB2025/239
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000