Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande mattläggningsarbeten 2017.
Referensnummer: 17/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45432130 Golvbeläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Piteå kommuns behov av löpande mattläggningsarbeten inkl material. Både för planerat underhåll och akut felavhjälpning.
Upphandlingen avser ramavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 80 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning, 45432130 Golvbeläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen