2. Förfarande
Förfarande
Titel: Scanner för digitala avtryck FTV
Beskrivning: Region Jämtland Härjedalen har för avsikt att upphandla 11 st Intraoral skanner. Uppdraget avser utrustning som används för digitala avtryck inom allmän- och specialisttandvården Uppdraget ska genomföras i den omfattning och i enlighet med de krav och villkor som anges i upphandlingsdokumenten. Uppdraget avser försörja Folktandvården i Region Jämtland Härjedalen län med intraorala skanners med tillhörande programvara samt samtliga aktiviteter förenat med driftsättning, utbildning, service och support under hela avtalstiden. Uppdragets innehåll och omfattning specificeras i upphandlingsdokumentets Kravspecifikation utrustning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96022:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33131000 Tandläkarinstrument, 38520000 Skannrar, 85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option på servicekontrakt efter garantitid Option på fjärrsupport efter garantitid