82102-2023 - ResultatSverige-Ludvika: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beslutstöd- Ludvika kommun
Referensnummer: GNU 2022/143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett beslutsstöd som effektiviserar kommunens processer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar ett beslutsstöd som effektiviserar kommunens processer. Syftet är att uppnå ett modernt beslutsstöd som kan stödjer kommunens chefer och medarbetare i dess dagliga arbete.