82109-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrtälje: Reningsverk
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbyggnad av Kapellskärs reningsverk
Referensnummer: KLMN 17-492
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45232421 Reningsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Totalentreprenad med utökad samverkan avseende utbyggnad till 15 000 pe.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232421 Reningsverk, 45252000 Bygg- och anläggningsarbeten: avlopps- och vattenreningsverk och avfallsförbränningsanläggningar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen