2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport och återvinning av gipsavfall 2026
Beskrivning: Hudiksvalls kommun upphandlar transport och återvinning av gipsavfall från Ulvbergets ÅVC.
Intern identifierare: 15789
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511100 Hämtning av deponisopor, 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Transport och återvinning av gipsavfall 2026