2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnationsprojekt Brf. Skogsbrynet
Beskrivning: Upphandlingen avser en totalentreprenad för nybyggnation av cirka 55 bostadsrättslägenheter på fastigheten Gårdsten 123:4. Projektet omfattar två flerbostadshus med tillhörande mark- och grundläggningsarbeten. Bygglov har vunnit laga kraft. Upphandlingen genomförs som ett förhandlat förfarande i två steg med kvalificering i steg 1 och anbud i steg 2. Egnahemsbolaget välkomnar anbudsansökningar!
Intern identifierare: EHB2026-00011
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000