See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Undersökningstjänster 2026
Beskrivning: Upphandling av undersökningstjänster. Tjänster som ska kunna avropas är enkäter, djupintervjuer, fokusgrupper, observationsstudier, rekrytering av respondenter, datahantering och analys, rapportframtagning och rådgivning kring metod och frågekonstruktion.
Intern identifierare: 1-1066-25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79342310 Kundundersökningar
Ytterligare klassificering (cpv): 79311000 Undersökningar, 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311210 Telefonundersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79315000 Sociala undersökningar, 79342311 Undersökning av kundtillfredställelse
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingsföreskrifter Öppet förfarande
Intern identifierare: 1766207-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Åberopande av annans kapacitet
Beskrivning: För Anbudsgivare som åberopar annans kapacitet (se avsnitt 1.3.4)
Intern identifierare: 1766208-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Alternativ 2 - inlämnande av bevis i Anbudet
Beskrivning: Välj alternativ 2 om du inkommer med bevis direkt i anbudet. OBS Välj antingen alternativ 1 eller alternativ 2!
Intern identifierare: 1766209-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Alternativ 1 - lämna in egenförsäkran
Beskrivning: Välj alternativ 1 om du inkommer med egenförsäkran, ESPD. OBS Välj antingen alternativ 1 eller alternativ 2!
Intern identifierare: 1766210-3